Select Page

Yra daugybė produktų ir daiktų, turinčių labai aiškią kainą – …niolika litų už kilogramą, …dešimt trys litai už vienetą, … šimtai trisdešimt keturi litai už kvadratinį metrą plius PVM. Deja, ne visi. Yra keletas daiktų ir paslaugų, kurių galutinės kainos internete nerasite, o parduotuvėje irgi negalės pasakyti. To net telefonu negalės pasakyti paskambinus į biurą, arba užklausus el. paštu. Dažniausiai su “neaiškiomis” kainomis gyvena paslaugų sektorius, kuriam reikalinga nemažai papildomos informacijos, nuo kurios priklauso galutinė kaina.

Mediniai laiptai (jų gamyba ir montavimas) yra viena iš tų sričių, kurių galutinė kaina gali būti pasakoma tik po tikslių brėžinių ir medžiagų pasirinkimo. Kodėl išskirtiniai tie laiptai? Kaina juk gali būti standartinė? Deja, ne viskas taip paprasta. Ir tai ne koks pigus prekybininkų ir gamintojų triukas. Norint suprasti, kaip apskaičiuojama medinių laiptų kaina reikia atkreipti dėmesį į keletą faktorių.

Pirmiausiai, medienos kaina. Kiek laiptams bus suvartota medienos? Kiek jos reikės turėklams? Ar galėtumėte atsakyti į tokį klausimą telefonu ar el. paštu? Vargu, nes laiptų dar nėra ir niekas nežino, kaip jie turi atrodyti. Medienos kaina apskaičiuojama tik turint galutinį laiptų brėžinį, kurį patvirtina klientas. Tik tada skaičiuojama, kiek ir kokios medienos reikės, kokios bus atliekos ir t.t.

Kitas svarbus momentas, kurio negalima pasakyti iš karto, o brėžinys turi būti galutinis, yra tvirtinimo detalių poreikis. Kiek varžtelių, sraigtelių, klijų ar kitų tvirtinimo detalių reikės. Kaip laiptai bus tvirtinami prie sienos? Iš ko padaryta ta siena, nes tvirtinimo detalės gali būti skirtingos pagal sienos struktūrą ir tvirtumą (blokai, plytos ar gipso kartonas).

Pagaminimo kaštai yra trečia medinių laiptų kainos dalis. Medį kažkas turi išpjauti, galbūt nulakuoti ar kitaip apdirbti, taip pat supakuoti ir paruošti atvežimui. Tai daro žmonės rankomis, tad jų darbo valandos juk kainuoja.

Paruoštus laiptus reikia atvežti iki kliento namų. Jiems pakrauti reikalingas keltuvas, keli žmonės, kurie atsargiai patalpina krovinį į transportą. Atvežus reikia juos iškrauti.

Paskutinis darbų etapas – montavimas dažniausiai užtrunka visą dieną. Keletas darbuotojų dirba statydami laiptus.

O kur dar administravimo kaštai? Mediniai laiptai ir jų kaina yra toks neapibrėžtas dalykas, kurio net neverta ieškoti internete. Jei ir randama kaina, tai konkretaus, jau atlikto projekto. “Supermamos” žino viską, tačiau ar visada joms viskas yra sakoma iki galo? Mediniai laiptai yra pakankamai sudėtingas inžinerinis kūrinys, kurio nesupranta net vyrai su inžineriniu išsilavinimu, ką jau kalbėti apie moteris? Medinių laiptų kainos internete neskelbiamos, tad neturėkite tuščių vilčių. Kainą sužinosite tik pasirinkę patikimus partnerius, kurie pirmiausiai suprojektuos, o tik tada apskaičiuos galutinę kainą.