Select Page

Kiekvienuose namuose yra bent du visiškai unikalūs dalykai – virtuvės baldai ir laiptai į antrą aukštą arba rūsį. Labai retais atvejais virtuvės baldai yra perkami jau gatavi iš parduotuvės. Taip pat labai retai interjeras yra taikomas prie masinės gamybos standartinių laiptų, o ne atvirkščiai. Medinių laiptų gamyba, kaip ir baldų gamyba, reikalauja labai individualaus priėjimo ir specialisto pasiūlymų, rekomendacijų. Jei miegamojo lovą ir apdailą galima išsirinkti patiems namo šeimininkams, tai laiptų pasirinkti taip paprastai nepavyks – reikia turėti pakankamai žinių apie konstrukcijas, medžiagas, taip pat elementarių fizikos žinių, kurios lemia laiptų patogumą.

Kaip vyksta visas laiptų gamybos procesas? Nuo ko reikėtų pradėti?

Pirmiausiai, reikėtų labai aiškiai architektui suformuoti savo poreikius, kad jis galėtų paruošti rūsio arba antrojo namo aukšto išplanavimus. Labai svarbu, kurioje vietoje bus durys iš karto už laiptų, nes būtent šioje vietoje daroma daugiausiai klaidų. Architektas labai paprastai gali sudėlioti, kur ir kiek vietos laiptams galima skirti. Jei architekto ar interjero dizainerio paslaugomis nesinaudojama, patarimus duos medinių laiptų gamyba užsiimančios įmonės vadybininkas arba techninis darbuotojas, atsakingas už laiptų išplanavimą ir montavimą. Dėl to rekomenduojama visada išsikviesti specialistus ir jiems patikėti sudėtingus matavimo darbus. Taip pat jie gali patarti, kaip sutaupyti erdvę ir sukurti tokius laiptus, kurie būtų ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs (pavyzdžiui, su stalčiais po kiekviena pakopa).

Pasikonsultavę su profesionalais ir leidę jiems išsimatuoti per kelias dienas ar pora savaičių turėtumėte gauti pirmuosius laiptų pasiūlymus. Tai būtų kompiuterinėmis programomis suprojektuoti laiptų pavyzdžiai. Įvertinę juos, galite pasirinkti medienos rūšį, spalvą, turėklų formas ir raštus, reikalingą medienos apdirbimo būdą (beicavimas, lakavimas ir t.t.). Tada paskaičiuojama galutinė laiptų kaina. Į kainą įtraukta laiptų gamyba, atvežimas ir sumontavimas.

Kai suderinama kaina, paprastai daromas pirmas avansas. Tada prasideda tikroji laiptų gamyba. Užsakoma mediena, pjaustomi laiptų ruošiniai pagal projektuotojo pateiktus reikalavimus, tekinami reikalingi priedai, jei reikia, dirbama ir su atraminėmis metalinėmis konstrukcijomis ir t.t. Darbas vyksta apie 3 savaites, o kartais ir daugiau, priklausomai nuo sudėtingumo ir užsakymų kiekio.

Pagaminus visas reikiamas detales, jos yra atvežamos ir kvalifikuoti laiptų montavimo specialistai (bet kuris stalius to kokybiškai vargu ar padarytų) laiptus surenka. Rekomenduojama laiptus rinkti iki darant sienų apdailą, nes dažniausiai į sieną yra tvirtinama nemažai atraminių detalių, kurios reikalauja itin kokybiško pritvirtinimo. Laiptai surenkami per dieną, visas šiukšles ir statybines atliekas sutvarko patys laiptininkai ir išsiveža. Viskas, laiptai jau jūsų namuose.