Select Page

Iš senų senovės medis ir metalas buvo naudojami kartu. Medinė ietis turėjo metalinį antgalį, medinis ratas – metalinius sutvirtinimus. Tad visai natūralu, kad dabar mediniai laiptai turi metalines laiptasijas ar turėklų porankius, sąvaržas ir kitas detales.

Mediniai laiptai yra skirtingi nuo metalinių laiptų visų pirma savo svoriu ir tvirtumu. Metalas nelūžta, tačiau rūdija; metalas – šaltas, o medis – šiltas. Medis natūralus, o metalas – įvairių rūdų lydinys. Galima įžvelgti dar daug priešingybių, kurios tam tikrais atvejais viena kitą neblogai papildo.

Visiškai metaliniai laiptai – atsarginis gaisrininkų nusileidimas nuo daugiaaukščio gamybinio pastato. Jie neatrodo gražiai ar išvaizdžiai, todėl namuose irgi nelabai tinka. Norint išlaikyti jaukumą ir artumą, būtina daugiau dėmesio skirti medžiui. Tačiau laiptus gali būti patogiau montuoti ant metalo pagrindo.

Gaminame laiptus jau seniai, todėl esame matę ne vieną klientą, kuris abejoja medžio stiprumu, nesvarbu, ar laiptai bus gaminami iš ąžuolo ar uosio. Tokiems klientams siūlome sutvirtinti medinius laiptus metalinėmis laiptasijomis.

Metalinės laiptasijos – dažniausiai gaminamos iš tiesaus kampuočio. Kadangi laiptų pagrindas tiesus, jis dažniausiai pritaikomas paprastiems laiptams. Sraigtiniams laiptams taip pat gali būti statoma metalinė laiptasija, tačiau ji turi būti lenkta. Sulenkti medinę siją yra ilgai trunkantis procesas, tuo tarpu sulenkti metalinę siją – sudėtingas procesas, nes metalą reikia labai smarkiai kaitinti. Nesileisime į techninius dalykus, tačiau galima pasakyti, kad kai kuriais atvejai metalo ir medžio darinys kainuoja pigiau nei vien tik medžio, bet tai jau individualaus projekto reikalas.

Metaliniai laiptai pasižymi ypatingu tvirtumu ir atsparumu. Jų priežiūrai nereikia daug pastangų ir išlaidų, tiesiog juos reikia apsaugoti nuo drėgmės, kuri kenkia ne tik metalui (nuo drėgmės susidaro kondensatas, o reaguodamas su vandeniu metalas oksiduojasi – rūdija), bet ir medžiui (drėgmė įsiskverbia į medį, kuris plečiasi. Kai drėgmė traukiasi, medis taip pat susitraukia ir taip pleišėja). Metalas būna dažniausiai vidinėje laiptų pusėje, todėl į akis labai nekrenta – visas dėmesys tenka turėklų konstrukcijai ir pakopoms bei popakopėms.

Metalinės konstrukcijos yra plačiai naudojamos statant prabangiai atrodančius turėklus. Kai kurie papuošimai – profesionalaus kalvio vienkartiniai darbai, užsakomi atskirai jau suderinus laiptų projektą.