Select Page

Mediniai laiptai – tai ne medinės kopėčios, kurios praverčia kiekvienuose namuose. Mediniai laiptai paprastai naudojami tik tam tikros konstrukcijos ir paskirties patalpose.

Visų pirma, mediniai laiptai naudojami nebūtinai dviaukščiuose pastatuose. Yra nemažai senos statybos butų su labai aukštomis lubomis arba loftų, įrengtų buvusiose gamybinėse patalpose, kur mediniai laiptai gali vesti į specialiai įrengtas nišas, kuriose dažniausiai įkuriamas atviras miegamasis. Būtent bute statomi laiptai reikalauja itin didelio kūrybiškumo, nes jie turi labai taupyti erdvę ir būti funkcionalūs (panaudojami kaip lentynos, pakabos rūbams, spintelės daiktams ir t.t.).

Turbūt plačiausiai mediniai laiptai yra naudojami dviejų aukštų patalpose – dažniausiai asmeniniuose namuose ir gyvenamuosiuose kotedžuose. Čia galimi patys įvairiausi laiptų modeliai ir kompozicijos pagal šeimininkų pageidavimus, ir, aišku, piniginę. Mediniai laiptai gali būti ir meno kūrinys, o menas kainuoja daug…

Mediniai laiptai dažnai naudojami ne tik dviaukščiuose pastatuose, bet ir nusileidimui į rūsį, esantį po namu. Manote, kad užteks paprastų laiptų? Deja, vietos taupymas ir funkcionalumas taip pat labai svarbūs rūsio laiptams, nors į išvaizdą kartais ir žiūrima kukliau. Jei rūsys skirtas poilsiui ir pobūviams, tada jo laiptai niekuo nesiskiria nuo gyvenamojo kambario, tačiau dažnai renkamasi kuklesni variantai.

Mediniai laiptai į palėpę kartais gali pareikalauti ne tik kad estetiško, bet ir sudėtingo inžinerinio sprendimo. Kartais reikia taip taupyti vietą, kad laiptai turi būti sulankstomi ir pakabinami prie palėpės durų. Tokius laiptus dažnai matome Holivudo filmuose, tačiau Lietuvoje yra pakankamai namų, kuriuose tokie sprendimai būtų labai reikalingi. Juk palėpė – puiki vieta įrengti vaikų žaidimo kambarius, taip pat susidėti tam tikrus mažiau naudojamus daiktus, jei nėra specialaus sandėliuko.

Mediniai laiptai dažnai statomi ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir kaimo turizmo sodybose, kur medinis interjeras yra itin ištaigingas ir autentiškas. Kadangi kaimo turizmo sodybos dažnai yra nuomojamos šventėms, o ne tik ramiam poilsiui, laiptai turi būti ne tik gražūs, bet ir tvirti. Juos taip pat reikia impregnuoti, nes dažnai toje pačioje patalpoje būna ir pirtis, tad drėgmė gali pakenkti laiptams ir grindims.

Čia pagrindiniai namų ir būstų tipai, kuriems reikia medinių laiptų. Kartais sulaukiama labai originalių užklausimų, tačiau apie tai – kitą kartą.